Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skärbräda 10381008



*

nr 1038 1008


Skärbräda

+ Karott, Rörstrand, Pomona /Picknick


Utrop:

800 kr

Såld:

1.300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 maj 2016
kl 19:27:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/4 18:06:12 1      450 kr
27/4 21:19:39 2      1.000 kr
28/4 19:43:28 3      700 kr
28/4 19:43:28 2      800 kr (Budbetjänt)
28/4 19:43:47 3      1.000 kr
28/4 19:43:47 2      1.000 kr (Budbetjänt)
28/4 19:44:26 3      1.200 kr
14/5 12:02:21 4      1.200 kr
14/5 12:02:21 3      1.200 kr (Budbetjänt)
14/5 12:02:46 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 16 maj

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
  • Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: karott keramik marianne westman picknick pomona rörstrand skandinavien skandinavisk skärbräda sverige
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:29
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:07
  • 8001 SkÃ¥l
    Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:09
  • 8124 Vas
    Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:52
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:45




Ladda ner broschyr